تاريخ : ۱۳٩۱/٩/۳٠ | ٥:٥٠ ‎ب.ظ | نویسنده : مهندس امید ابراهیمیتاريخ : ۱۳٩۱/٩/٢٥ | ٩:٢۸ ‎ب.ظ | نویسنده : مهندس امید ابراهیمی

امروز دبیران و مسئولان محترم شاخه آزاد و دانشجویی مناطق شهر تهران در جلسه ایی با حضور مسئولین مربوطه منجمله رئیس هلال احمر شهر تهران دکتر جواهری به ارائه مطالب و نقطه نظرات و بازگو کردن مسائل و مشکلات مربوط به مناطق خود نمودند. در این جلسه از دبیران فعال مناطق تقدیر ویژه ایی به عمل آمد و قرار شد که این جلسات به صورت فصلی برگزار شود و جلسه بعدی هفته اول اسفند ماه تعیین گردید.

(با تشکر از مسئولین بانی برگزار کننده این جلسه)

 تاريخ : ۱۳٩۱/٩/٢٠ | ۸:۳٠ ‎ب.ظ | نویسنده : مهندس امید ابراهیمی

 

 

 

 

 

 تاريخ : ۱۳٩۱/٩/۱٩ | ۱:٠۳ ‎ب.ظ | نویسنده : مهندس امید ابراهیمی

در پی دریافت گزارش اولیه از سوی هیات کوهنوردی استان تهران مبنی بر مفقود شدن فردی 60ساله در ارتفاعات ورچین منطقه امامه در روز جمعه 17 آذر، بلافاصله پس از هماهنگیهای لازم، 2 تیم عملیاتی متشکل از 20 نفر از عوامل امداد کوهستان به همراه تجهیزات تخصصی نجات در ارتفاع و همچنین تیم های آنست (سگ های زنده یاب) به منظور جستجو و نجات فرد مفقود شده عازم منطقه شدند.
 
تلاش برای یافتن فرد مفقود شده روز شنبه 18 آذر نیز ادامه یافت و تیم های عملیاتی علاوه بر به کارگیری نیروهای امداد و نجات کوهستان و بهره گیری از سگ های تجسس از بالگرد نیز استفاده کردند. آخرین اطلاعات و گزارش های واصله حاکی از آن است تا لحظه تنظیم این خبر تلاش مستمر مسئولان و نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر استان تهران برای یافتن شخص مفقود شده همچنان ادامه دارد.تاريخ : ۱۳٩۱/٩/۱۸ | ٥:٢٥ ‎ب.ظ | نویسنده : مهندس امید ابراهیمی

رییس سازمان داوطلبان اظهار داشت: تعداد اعضا جمعیت هلال احمر در سطح کشور از ابتدای امسال تاکنون با ۶۲ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال به ۷۰۰ هزار نفر افزایش یافته است.

 به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان،  فرح ناز رافع روز پنجشنبه در سومین مجمع عمومی جمعیت هلال احمر در مشهد افزود: ۳۹ هزار و ۷۹۷ نفر عضو جدید در این مدت جذب سازمان داوطلبان هلال احمر شده اند و این در حالی است که هیچ فراخوانی به‌ طور عمومی در راستای جذب داوطلب در کشور داده نشده چراکه رسالت این سازمان ارتقای کیفیت و نگهداری داوطلبان قبلی است.

وی گفت: در شرایطی که اعضای داوطلبان هلال احمر و صلیب سرخ در کشورهای دیگر جهان رو به کاهش است، این آمار در کشور ما از ابتدای امسال تاکنون با رشد روبرو بوده است.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران افزود: تعداد جمعیت داوطلبان در کشورهای جهان از ۱۰۰میلیون نفر در سال دو هزار میلادی به ۸۷ میلیون نفر در سال ۲۰۰۵ و یک میلیون نفر در سال ۲۰۱۰ میلادی کاهش یافته است.

وی گفت: این درحالی است که در کشور ما به رغم تحریمهای اقتصادی آمار جمعیت داوطلبان هلال احمر از رشد خوبی برخوردار بود.رافع ادامه داد: شبکه ارتباطات مردمی در سازمان داوطلبان هلال احمر بسیار کارآمد و منشاء اقدامهای زودبازده و اثرگذار در کشور است.

وی گفت: تشکلهای رسمی و غیررسمی مردمی در زلزله اخیر استان آذربایجان شرقی نقش بسیاری مهمی در امدادرسانی و جمع آوری کمکهای مردمی به زلزله زدگان داشتند.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران افزود: ایجاد شبکه منسجم با مدیریت واحد برای جمع آوری کمکهای مردمی در زمان وقوع حوادث پیش بینی نشده از جمله اهداف سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر است.

وی با بیان اینکه آمار داوطلبان در کشور از ابتدای امسال با رشد روبرو بوده است،تاکید کرد: علاوه بر رشد ۷۴ درصدی ارائه خدمات توسط داوطلبان این سازمان، ۸۹۱ پروژه داوطلبانه با مشارکت ۲۱ هزار داوطلب نیز اجرا شده و در این راستا با ۱۴۵ سازمان مردم نهاد تفاهم‏‎نامه‌هایی ثبت شده که نتیجه آن اجرای ۷۵ پروژه با رشد ۲۰۰ درصدی است.

رافع ادامه داد: شبکه ارتباطات مردمی در سازمان داوطلبان هلال احمر بسیار کارآمد و منشاء اقدام‎های زودبازده و اثرگذار در کشور است، تشکل‏های رسمی و غیررسمی مردمی در زلزله اخیر استان آذربایجان شرقی نقش بسیاری مهمی در امدادرسانی و جمع‌آوری کمک‌‎های مردمی به زلزله‌زدگان داشتند.

گفتنی است تقدیر از ۳۱ داوطلب برتر جمعیت و اعطای نشان مهرورزی،  رونمایی از کتاب کار داوطلبی،  کارت هوشمند داوطلبان و طرح حامیان سلامت و کرامت (پنجره های امید) با حضور رئیس، دبیرکل و جمعی از مسئولان جمعیت از دیگر بخش های این مراسم به مناسبت گرامیداشت روز جهانی داوطلبان بود.تاريخ : ۱۳٩۱/٩/۱۸ | ٢:۱٧ ‎ب.ظ | نویسنده : مهندس امید ابراهیمیتاريخ : ۱۳٩۱/٩/۱٦ | ۸:۳٦ ‎ب.ظ | نویسنده : مهندس امید ابراهیمی

ساعت 20:38 دقیقه چهارشنبه ‌‌زلزله‌ای به قدرت 5.5 دهم ریشتر ‌در طول جغرافیایی 59.54 و عرض جغرافیایی 33.50 و عمق 9 زهان خراسان جنوبی را لرزاند.
 
شدت این زمین‌لرزه به حدی بود که تمام مردم از وحشت به خیابان‌ها ریخته‌اند.
 
در پی این زلزله‌ ‌‌5 تیم پیشروی ارزیاب هلال احمر خراسان جنوبی به زهان‌ اعزام شدند.

محمود مظفر، رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر  اظهار داشت: عمق این زلزله در ۲ کیلومتر سطح زمین بوده که بر شدت آن افزوده تا حدی که ۱۵ روستا بین ۲۰ تا ۸۰ درصد تخریب شده است.

وی ادامه داد: ۱۸ تیم عملیاتی از نیروهای امداد و نجات از شهرستان بیرجند، شهرستان‌های استان کرمان، سیستان بلوچستان و شهر مشهد با تجهیزات آوار برداری و آمبولانس به منطقه اعزام شده‌اند که طی جستجوهای انجام شده تا ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه شب گذشته، ۱۲ مصدوم و  8 کشته در آمار ما موجود است.

وی خاطرنشان کرد:‌ همزمان دو محموله امدادی و غذایی نیز توسط جمعیت هلال‌احمر استان به منطقه زلزله‌زده ارسال شده است.

 

 


 تاريخ : ۱۳٩۱/٩/۱٦ | ۸:٠٦ ‎ب.ظ | نویسنده : مهندس امید ابراهیمی

 ۴۵دانش آموز دختر کلاس چهارم ابتدایی مدرسه شین آباد در پیرانشهر آذربایجان غربی در آتش سوزی کلاس درسشان گیر افتادند، و ۳۳ دانش آموز در این حادثه دچار سوختگی شدند. از این تعداد ۳۲ دانش‌آموز دختر به بیمارستان امام‌خمینی ارومیه منتقل شدند.

به گفته معاون اورژانس کشور از بین این مصدومان حال ۸ نفر وخیم است. و دچار سوختگی شدید شدند که برای ادامه درمان به مرکز استان در ارومیه اعزام شدند.تاريخ : ۱۳٩۱/٩/۱٦ | ٧:۳٢ ‎ب.ظ | نویسنده : مهندس امید ابراهیمی

در ادامه مانورهای صورت گرفته در منطقه در روزهای شنبه و یکشنبه مانورهایی در مقطع ششم ابتدایی تحت عنوان پناهگیری و تخلیه در مدارس شمس آبادی و سیدشهدا انجام گرفت که تصاویر آن به زودی در همین وبلاگ منتشر خواهد شد.

 

با تشکر از مدیران و معلمان مدارس منطقه 10تاريخ : ۱۳٩۱/٩/۸ | ٥:۳٤ ‎ب.ظ | نویسنده : مهندس امید ابراهیمی

صبح امروز 1391/9/8 به مناسبت روز جهانی زمین لرزه و ایمنی در برابر زلزله

کانون جوانان و امداد و نجات هلال احمر منطقه 10 تهران اقدام به اجرای مانور همزمان در 4 مدرسه ( مجتمع آموزشی ،فرهنگی زهرا مردانی آذری) در تهران با 9آیتم  را به اجرا در آوردند :

پناه گیری، تخلیه اضطراری، ارزیابی مصدوم پانسمان،بانداژ،آتل بندی،حمل مصدوم، برپایی چادر و اجرای فعالیت های امدادی ابتکاری

در اجرای این مانور دستگاه های و نهادهایی همچون،راهنمایی و رانندگی،سازمان آتش نشانی،ستاد مدیریت بحران کشور ،اورژانس تهران،گروه داوطلب واکنش اضطراری همکاری داشتند.

بقیه تصاویر مانور سراسری امروز در ادامه مطلب


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۱/٩/۸ | ٢:۱٢ ‎ق.ظ | نویسنده : مهندس امید ابراهیمیتاريخ : ۱۳٩۱/٩/۸ | ۱٢:۳۱ ‎ق.ظ | نویسنده : مهندس امید ابراهیمی

ادامه مطلب


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۱/٩/٢ | ٧:٤٧ ‎ق.ظ | نویسنده : مهندس امید ابراهیمی


جمعیت هلال احمر شهر تهران از هفتم تا یازدهم ماه محرم در بیت مقام معظم رهبری به سوگواران شهادت امام حسین(ع) خدمات درمانی و امدادی ارائه می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران؛ جمعیت هلال‌احمر شهر تهران از هفتم تا یازدهم محرم الحرام (دوم تا ششم آذر) با بهره‌گیری از 90 امدادگر، 10 نفر پرسنل، 2 پزشک مرد و زن و 6 آمبولانس به شهروندان شرکت کننده در مراسم سوگ و عزای شهادت حضرت امام حسین(ع) خدمات درمانی و امدادی ارائه می‌دهد.

جمعیت هلال‌احمر استان تهران به این منظور دو درمانگاه موقت برادران و خواهران را در محل بیت رهبری مستقر خواهد کرد.

 

  • قالب بلاگ اسکای
  • بازی سیاه