تاريخ : | | نویسنده : مدیر

داوطلب واکنش اضطراری محله (دوام)

 

تجارب حاصل از بحران­های گذشته نشان می­دهد که انجام عملیات واکنش اضطراری مقابله با بحران به تنهایی از عهده دولت­ها خارج بوده و اجرای عملیات موفق و کاهش خسارات و تلفات توسط سازمان­های مسئول تنها در سایه تلاش­های گروهی جامعه امکان پذیر خواهد بود.
در جوامعی که به تدوین برنامه­های آمادگی پیش از بحران مبادرت ورزیده­اند میزان تلفات و عدم هماهنگی در انجام وظیفه محوله به نحو چشمگیری کاهش یافته است. در راستای تحقق اهداف مردم­ محوری و افزایش مشارکت مردم و کارامد شدن هر چه بیشتر سیستم مدیریت بحران شهر تهران جهت امداد رسانی بهینه و به هنگام در دقایق اولیه بحران، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران مصم به اجرای پروژه ایجاد گروه­های داوطلب واکنش اضطراری در سطح محلات شهر تهران گردیده است. در این طرح داوطلبان پس از طی دوره­های آموزشی مرتبط با بحران و مدیریت آن شامل امداد و نجات، کمک های اولیه، اطفاء حریق و ..... گروه داوطلب واکنش اضطراری محله"دوام" را تشکیل می­دهند.
 
ستاد مدیریت بحران منطقه 10 تهران بزرگ در راستای تشکیل گروه­های داوطلب واکنش اضطراری تاکنون اقدام به تشکیل 10 گروه از این داوطلبان نموده است. متقاضیان پس از ادای سوگند بطور رسمی وظایف خود را در قالب این گرو­ه­ها آغاز می­کنند.
داوطلبانی که خواهان شرکت در گروه­های دوام هستند می­باید پس از دریافت و تکمیل فرم ثبت نام داوطلبان آن را به ستاد مدیریت بحران منطقه خود تحویل نمایند. لازم به ذکر است که داوطلبان می­توانند با مطالعه شرح وظایف داوطلبان با اموری که در آینده به آنها محول خواهد شد آشنا شوند.

متقاضیان می­توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با ستاد مدیریت بحران منطقه تماس حاصل نمایند.

 
آدرس: خیابان آزادی – خیابان میمنت – روبروی سازمان آتش‌نشانی
 
تلفن:5 -66068010
 
فکس: 66068050
 
 
 
                                 ..............................................
 
 
 
 شرح وظایف گروه دوام
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برای دریافت فرم  ثبت نام گروه دوام بر روی عکس کلیک  نمایید
 
 
 
 
 
 
 
 
سوگند نامه گروه دوام
 
 
 
 
 
 
 
نقشه تخلیه امن اضطراری منطقه 10 ( محله بریانک )
 
 


  • قالب بلاگ اسکای
  • بازی سیاه