تاريخ : ۱۳٩٢/٩/۱ | ۱٢:٠۳ ‎ق.ظ | نویسنده : مهندس امید ابراهیمی

از عوامل موثر در بروز حوادث و در هنگام بارندگی یا شرلیط خاص آب و هوایی محدود شدن دید راننده می باشد و برای جلوگیری از حادثه می توان به موارد ذیل اشاره کرد عبارتنداز :

1-برف پاکن و شیشه شور باید سالم باشند و به خوبی شیشه را تمیز و پاک نمایند. 
2-گرمکن شیشه های خودرو باید به قدر کافی قدرت داشته باشند تا شیشه را تمیز کنند.1-برف پاکن و شیشه شور باید سالم باشند و به خوبی شیشه را تمیز و پاک نمایند. 
2-گرمکن شیشه های خودرو باید به قدر کافی قدرت داشته باشند تا شیشه را تمیز کنند.
3- در هنگام شب از نور پایین چراغهای بزرگ استفاده کنید زیرا پرتوهای نور بالا به میدان دید راننده در زیر باران کمک نمی کند. 
4-قسمت داخل شیشه های خودرو و شیشه درب ها باید تمیز و فاقد هرگونه آلایندگی باشد چرا که ممکن است باعث انعکاس نور نامناسب به داخل خودرو گردد . پاک کردن داخل شیشه جلو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است . 
5-تایرهای خودرو تنها وسیله تماس خودرو با جاده است و شرایط آنها برای اصطکاک در آب و هوای بارانی بسیار مهم است اگر لاستیک ها صاف یا عمق آج آنها کمتر 2 میلی متر است باعث تشدید لغزش خودرو در سطح راه می گردد. 
6-فاصله بین خودروتان و خودرو جلویی را افزایش دهید فشار آوردن به پدالها بخصوص پدال ترمز را کم کنید رانندگی در آب و هوای بارانی نیازمند هوشیاری بیش از حد به خصوص در شب است اگر خسته هستید جای مناسب را انتخاب و استراحت کنید . 
7-پیش از اینکه با مشکل مواجه شوید سرعت را کم کنید و آگاه باشید که در این شرایط تایرها چسبندگی کمتری دارند، برای توقف کردن ، فرمان گرفتن ، و سرعت گرفتن به یاد داشته باشید حتی خودروهای دو دیفراسیل و ترمزهای ضد قفل نیز نمی توانند قوانین فیزیکی را تغییر دهند. 

   • قالب بلاگ اسکای
  • بازی سیاه