توصیه های ایمنی ویژه رانندگی در هوای بارانی


1-برف پاکن و شیشه شور باید سالم باشند و به خوبی شیشه را تمیز و پاک نمایند. 
2-گرمکن شیشه های خودرو باید به قدر کافی قدرت داشته باشند تا شیشه را تمیز کنند.
3- در هنگام شب از نور پایین چراغهای بزرگ استفاده کنید زیرا پرتوهای نور بالا به میدان دید راننده در زیر باران کمک نمی کند. 
4-قسمت داخل شیشه های خودرو و شیشه درب ها باید تمیز و فاقد هرگونه آلایندگی باشد چرا که ممکن است باعث انعکاس نور نامناسب به داخل خودرو گردد . پاک کردن داخل شیشه جلو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است . 
5-تایرهای خودرو تنها وسیله تماس خودرو با جاده است و شرایط آنها برای اصطکاک در آب و هوای بارانی بسیار مهم است اگر لاستیک ها صاف یا عمق آج آنها کمتر 2 میلی متر است باعث تشدید لغزش خودرو در سطح راه می گردد. 
6-فاصله بین خودروتان و خودرو جلویی را افزایش دهید فشار آوردن به پدالها بخصوص پدال ترمز را کم کنید رانندگی در آب و هوای بارانی نیازمند هوشیاری بیش از حد به خصوص در شب است اگر خسته هستید جای مناسب را انتخاب و استراحت کنید . 
7-پیش از اینکه با مشکل مواجه شوید سرعت را کم کنید و آگاه باشید که در این شرایط تایرها چسبندگی کمتری دارند، برای توقف کردن ، فرمان گرفتن ، و سرعت گرفتن به یاد داشته باشید حتی خودروهای دو دیفراسیل و ترمزهای ضد قفل نیز نمی توانند قوانین فیزیکی را تغییر دهند. 

 

/ 2 نظر / 21 بازدید
امدادگر

سلام دوست خوبم وبلاگ بسیار زیبایی دارین تبریک میگم،با اجازتون من شمارو لینک کردم لطف کنید شما هم مارو با نام جمعیت هلال احمر شهرستان کلاله لینک بفرمایید،خوشحال میشم تبادل اطلاعات بیشتری با هم داشته باشیم

دبیر

با تشکر از مطالب مفید وب سایتتون اگر افتخار بدهید وب سایت ما را هم لینک کنید با تشکر دبیر کانون امداد روستایی دستگرد امامزاده