این بار امدادگران به کمک مردمان مناطق سیل‌زده نوشهر و چالوس شتافتند...

بر اثر بارش شدید و جاری شدن سیل سحرگاه امروز به بخش های مرکزی چالوس و نوشهر خسارت جدی وارد شد . فرماندار نوشهر در ساری گفت : بر اثر جاری شدن سیل از ساعت یک بامداد امروز به منازل مسکونی ، تاسیسات زیر بنایی و راه های بخش مرکزی ،سیسنگان ، و شهر نوشهر خسارت وارد شد و احتمال تلفات جانی هم وجود دارد .  قمی با بیان اینکه 5 هزار متر دیوار منازل مسکونی و چندین دهنه پل تخریب شد گفت : خسارت لحظه به لحظه شدید تر می شود و اب و گاز در این مناطق قطع است .نیروهای امدادی و پلیس در صدد رفع مشکلات هستند.

احمد قزوینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نوشهر بیان داشت: به علت بروز سیل در شهرهای غرب مازندران از ساعت 10 شب گذشته جمعیت هلال احمر در وضعیت آماده‌باش قرار گرفتند و به محض وقوع سیل به عملیات امدادی پرداختند.

وی اظهار داشت: خودروها و خانوارهای درراه مانده در شب گذشته مورد رسیدگی قرار گرفتند.

قزوینی ادامه داد: امروز نیز چهار اکیپ هلال احمر برای شناسایی مناطق آسیب‌دیده روستاهای بخش مرکزی به منطقه اعزام شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر نوشهر تصریح کرد: کمک‌رسانی به خانواده‌های سیل‌زده در حال انجام است و مواد غذایی و وسایل گرمایشی در اختیار آنها قرار گرفته است.

وی بیان داشت: حدود 300 خانوار تاکنون شناسایی شده است و واحدهای تجاری نیز خسارت دیده‌اند.

رئیس جمعیت هلال احمر نوشهر خاطرنشان کرد: میزان خسارت وارد آمده به روستاهای سنگ تجن، خیرسر، بندپی، بهجت آباد و هلستان بیش از باقی روستاهاست و در حال حاضر 30 امدادگر در منطقه حضور دارند.

 

 

/ 0 نظر / 11 بازدید