رشد ۶۲ درصدی عضویت داوطلبان در جمعیت هلال احمر

رییس سازمان داوطلبان اظهار داشت: تعداد اعضا جمعیت هلال احمر در سطح کشور از ابتدای امسال تاکنون با ۶۲ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال به ۷۰۰ هزار نفر افزایش یافته است.

 به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان،  فرح ناز رافع روز پنجشنبه در سومین مجمع عمومی جمعیت هلال احمر در مشهد افزود: ۳۹ هزار و ۷۹۷ نفر عضو جدید در این مدت جذب سازمان داوطلبان هلال احمر شده اند و این در حالی است که هیچ فراخوانی به‌ طور عمومی در راستای جذب داوطلب در کشور داده نشده چراکه رسالت این سازمان ارتقای کیفیت و نگهداری داوطلبان قبلی است.

وی گفت: در شرایطی که اعضای داوطلبان هلال احمر و صلیب سرخ در کشورهای دیگر جهان رو به کاهش است، این آمار در کشور ما از ابتدای امسال تاکنون با رشد روبرو بوده است.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران افزود: تعداد جمعیت داوطلبان در کشورهای جهان از ۱۰۰میلیون نفر در سال دو هزار میلادی به ۸۷ میلیون نفر در سال ۲۰۰۵ و یک میلیون نفر در سال ۲۰۱۰ میلادی کاهش یافته است.

وی گفت: این درحالی است که در کشور ما به رغم تحریمهای اقتصادی آمار جمعیت داوطلبان هلال احمر از رشد خوبی برخوردار بود.رافع ادامه داد: شبکه ارتباطات مردمی در سازمان داوطلبان هلال احمر بسیار کارآمد و منشاء اقدامهای زودبازده و اثرگذار در کشور است.

وی گفت: تشکلهای رسمی و غیررسمی مردمی در زلزله اخیر استان آذربایجان شرقی نقش بسیاری مهمی در امدادرسانی و جمع آوری کمکهای مردمی به زلزله زدگان داشتند.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران افزود: ایجاد شبکه منسجم با مدیریت واحد برای جمع آوری کمکهای مردمی در زمان وقوع حوادث پیش بینی نشده از جمله اهداف سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر است.

وی با بیان اینکه آمار داوطلبان در کشور از ابتدای امسال با رشد روبرو بوده است،تاکید کرد: علاوه بر رشد ۷۴ درصدی ارائه خدمات توسط داوطلبان این سازمان، ۸۹۱ پروژه داوطلبانه با مشارکت ۲۱ هزار داوطلب نیز اجرا شده و در این راستا با ۱۴۵ سازمان مردم نهاد تفاهم‏‎نامه‌هایی ثبت شده که نتیجه آن اجرای ۷۵ پروژه با رشد ۲۰۰ درصدی است.

رافع ادامه داد: شبکه ارتباطات مردمی در سازمان داوطلبان هلال احمر بسیار کارآمد و منشاء اقدام‎های زودبازده و اثرگذار در کشور است، تشکل‏های رسمی و غیررسمی مردمی در زلزله اخیر استان آذربایجان شرقی نقش بسیاری مهمی در امدادرسانی و جمع‌آوری کمک‌‎های مردمی به زلزله‌زدگان داشتند.

گفتنی است تقدیر از ۳۱ داوطلب برتر جمعیت و اعطای نشان مهرورزی،  رونمایی از کتاب کار داوطلبی،  کارت هوشمند داوطلبان و طرح حامیان سلامت و کرامت (پنجره های امید) با حضور رئیس، دبیرکل و جمعی از مسئولان جمعیت از دیگر بخش های این مراسم به مناسبت گرامیداشت روز جهانی داوطلبان بود.

/ 0 نظر / 6 بازدید