210نفر از زلزله زدگان مناطق ورزقان و اهر نجات یافتند

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی اعلام کرد، با تلاش امدادگران و نجاتگران هلال احمر این استان ۲۱۰ نفر از مصدومان زلزله مناطق ورزقان و اهر در استان آذربایجان شرقی از زیر آوار نجات یافتند و با قید فوریت های امدادرسانی به مراکز درمانی منتقل شدند.

‘عزیز نوری’ افزود: نیروهای امدادرسان هلال احمر مصدومان زلزله یاد شده را به ترتیب به بیمارستان های شهدا و امام رضا ( ع ) تبریز و بیمارستان آل محمد ( ص ) اهر منتقل کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ادامه داد: طبق گزارش های دریافتی از نیروهای ارزیاب و اعزام سریع هلال احمر اعزامی به مناطق زلزله زده هم اکنون بیشترین آسیب دیدگان از زلزله عصر امروز در استان آذربایجان غربی را مصدومان شهرستان های ورزقان، اهر و هریس تشکیل می دهند.

وی اضافه کرد: طبق گزارش های دریافتی ۱۶ روستا در مناطق یاد شده آسیب دیده است و نیروهای امدادرسان اعزامی از استان های آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل، زنجان ، قزوین ، گیلان ،اصفهان ، کردستان و تهران در حال ارائه خدمات درمانی پایه و نجات افراد گرفتار در زیر آوار به سر می برند.

این مقام مسوول در ستاد مدیریت بحران استان آذربایجان شرقی افزود: هم اکنون ۶۶ گروه امداد و نجات به همراه ۱۸۵ دستگاه آمبولانس و ۴۰ دستگاه زنده یاب و هفت گروه سگ های تجس و نجات در آوار هلال احمر در مناطق یاد شده حضور دارند و به ارائه خدمات امداد و نجات می پردازند.

به گزارش مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ، زمین لرزه در اهر که شدت آن ۲/۶ ریشتر بود، در ساعت ۱۶ و ۵۳ دقیقه و ۱۵ ثانیه در ۴۹/۳۸ درجه عرض شمالی و ۸۷/۴۶ دقیقه طول شرقی رخ داده است.

زمین لرزه در ورزقان نیز که شدت آن ۶ درجه ریشتر بود در ۴۵/۳۸ درجه عرض شمالی و ۷۳/۴۶ درجه طول شرقی در ساعت ۱۷ و ۴ دقیقه و ۳۴ ثانیه روی داده است

 

/ 0 نظر / 12 بازدید