بهره مندی بیش از دو هزار جوان هلال احمر از طرح نشاط در صیام

این مقام مسئول در سازمان جوانان هلال احمر اضافه کرد: این طرح برای نخستین بار در پنج استان کشور شامل گلستان، اصفهان، قزوین، مرکزی و گیلان با حضور جوانان ۱۸ تا ۲۹ سال عضو سازمان جوانان از نخستین روز ماه مبارک رمضان تا پایان آن اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: شرکت کنندگان در این طرح آن از برنامه‌های مختلف فرهنگی، ورزشی و امدادی بهره‌مند می‌شوند و روحیات آنها به نشاط و تعالی می‌رسد.

رشیدی، بهره مندی از روشهای تربیتی مفید و سازنده اردویی، کسب تجربه، افزایش مهارت های زندگی اجتماعی، آشنایی با فعالیت های گروهی و معارف و مفاهیم اسلامی و ایجاد نشاط و روحیه در بین اعضا را از اهداف برگزاری طرح اردوهای یک روزه نشاط در صیام عنوان کرد.

مشاور رییس سازمان جوانان هلال احمر گفت: این اردوها بعد از نماز ظهر تا قبل از ظهر روز بعد در اردوگاه های سازمان جوانان هلال احمر برگزار می شود.

رشیدی ادامه داد: همزمان با برگزاری این اردوها تعدادی از روحانیون کانون های طلاب به همراه جوانان اعزام می‌شوند تا به مسایل شرعی و شبهات آنها پاسخ ‌دهند.

وی افزود: در این طرح، بعد از اقامه نماز ظهر در شعبه هلال احمر، اعضای جوان به سمت اردوگاه حرکت می‌کنند و تا زمان افطار تعدادی کلاس‌های مذهبی برگزار می‌شود و از افطار تا سحر نیز برنامه‌های ورزشی ، تفریحی، آموزشی و معنوی مختلف برگزار خواهد شد و اعضا پس از استراحت صبحگاهی و قبل از حلول اذان ظهر به شهر خود بازمی‌گردند.

/ 0 نظر / 5 بازدید